FAQ

Pytania i odpowiedzi

Najpopularniejsze pytania naszych klientów i odpowiedzi na nie. 

Zadaj pytanie

Czym różni się wirtualny spacer zrealizowany przez naszą firmę od typowych zdjęć panoramicznych albo innych wirtualnych spacerów?

Zdjęcie panoramiczne przedstawia obszar z jednego punktu i umożliwia widzowi spójrzenie w lewo i prawo. Technologia użyta w 3D modelach i wirtualnych spacerach Matterport pozwala oglądającemu na spacerowanie po wnętrzu,  dając bardzo realistyczne odczucie znajdowania się we wnętrzu. Szczególnie silne i realistyczne odczucia powoduje zastosowanie okularów VR.

Jak odbywa się skanowanie?

Kamerę 3D ustawiamy w punktach położonych w odległości od siebie 1,5 – 2 m. W każdym punkcie kamera obraca się i skanuje powierzchnię 3600. Kamera przechwytuje dane 2D i 3D a potem, po załadowaniu przez specjalną aplikację na serwer Dostawcy Technologii, dane łączą się w model 3D skanowanego wnętrza.

Jak mam się przygotować do skanowania?

Pochowaj osobiste rzeczy, wystające kable, sprawdź, czy działają wszystkie żarówki, otwórz drzwi. Po rozpoczęciu skanowania nie przestawiaj żadnych przedmiotów, zadbaj o to, żeby w lokalu nie znajdowały się ludzie w czasie skanowania. Pamiętaj, że kamera dostarcza obraz o wysokiej rozdzielczości, więc w gotowym modelu będą widoczne najdrobniejsze szczegóły. Od tego jak przygotujesz lokal będzie zależało co się znajdzie w modelu 3D.

Jak długo zajmuje skanowanie?

Wnętrza o powierzchni do 100 m2 zazwyczaj skanujemy 1 – 1,5 godziny. Prędkość skanowania jest zależna od różnych przyczyn (umeblowanie wnętrza, oświetlenie, schody i inne).

W jaki sposób otrzymam zamówioną wirtualną wizytę?

W ciągu 24 godzin od momentu skanowania wyślemy Ci link, który będziesz mógł użyć do przeglądania i udostępniania. Po przejściu po linku w nowej karcie przeglądarki otwiera się pełnoekranowa wersja wirtualnej wizyty. Udostępniamy również kod do osadzania wirtualnego spaceru na stronie www. 

Gdzie mogę zobaczyć i jak mogę używać wirtualną wizytę 3D, zdjęcia 360?

Wirtualnym spacerem można dzielić się w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter) oraz e-mailowo, można zamieścić na swojej stronie internetowej lub w ogłoszeniach na takich portalach, jak morizon.pl, otodom.pl i inne. Zdjęcie 3600 wysyłamy na pocztę elektroniczną w formacie JPG. Takie zdjęcie też warto zamieścić na Facebooku.

Jakie przeglądarki są kompatybilne z wirtualną wizytą 3D?

 Nasze wirtualne wizyty 3D korzystają z WebGL – rozszerzenia zapewniającego dostęp do trójwymiarowego API w przeglądarce internetowej. WebGL obsługują przeglądarki Chrome, Firefox, Safari oraz Internet Explorer (ostatnie wersje). Możliwe jest przeglądanie na smartfonach, ale dla łatwości i komfortu użycia polecamy przeglądanie spacerów na komputerach stacjonarnych albo laptopach. Niektóre przeglądarki mogą nie obsługiwać technologii WebGL.

Tagi

Tagowanie, czyli oznakowanie interesujących punktów na spacerze, daje możliwość przykuć uwagę na ważnych detalach, opowiedzieć o nich. Na przykład, możesz  pokazać, że podłoga jest wykonana ze specjalnego rodzaju materiału lub w kuchni znajduje się piekarnik z najwyższej półki. Tagi mogą być różnych kolorów i mogą być umieszczone w dowolnym miejscu w modelu, a dzięki możliwości dodania multimediów: filmów, zdjęć, dźwięku i innych materiałów opowiesz jeszcze więcej o swojej nieruchomości.

Czy mogę sprawdzić, ile razy był odtworzona moja wirtualna wizyta?

Tak, możemy podać statystyki dotyczące liczby unikalnych użytkowników Twojego wirtualnego spaceru, a także całkowitej liczby odtworzeń. Możemy udostępniać Ci te statystyki w dowolnym czasie na Twoje żądanie.